banner2.jpg,102kB
Kalendář
Vzkazy
Anketa
BlueBoard.cz
Sportovní odkazy

Co to je Korfbal - skvělá hra

korfbal

Korfbal je hra pro každého: muže i ženy všeho věku. Je rozšířen na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. Hraje se v hale i venku. A není nijak mimořádně finančně náročný na vybavení. Prvním potřebným vybavením je hřiště rozdělené na dvě poloviny, dvě tyče o délce 3,5 metru, dva nejspíše ratanové koše a konečně dva týmy o osmi lidech, v každém družstvu musí být čtyři muži a čtyři ženy. Hru rozhodují dva rozhodčí, ale postačuje i jeden. Hra je jednoduchá: získáváte bod, když se vám podaří prohodit míč košem soupeře. Po dvou dosažených koších (jedno na jaké straně) si družstva vymění poloviny a z útočníků se stávají obránci a naopak.
Tým je totiž rozdělen vždy 2+2 na dvě čtveřice.
Korfbal samozřejmně potřebuje mít nějaká pravidla jako každý jiný sport. Pokud toužíte po porozumění tomuto sportu zde si můžete prohlídnou pravidla teto hry.Pravidla korfbalu

Začátky korfbalu v ČR

V srpnu by měli všichni korfbalisté bouchat šampaňské, zapalovat svíčky na dortu, pít až do rána, zkrátka slavit desetiletí korfbalu. V srpnu 1988 se do haly tehdejší Tatry Smíchov (dnes SK) sjelo pár nadšencu, kteří uviděli v belgickém podání korfbal. Od té doby se odehrálo mnohé...

První klub a první mistr

V roce 1989 se utkaly o titul prvního mistra Smíchov (nejstarší klub v zemi) a Děčín (v pvopočátcích tohoto sportu u nás nejsilnější klub v zemi). Děčín vyhrál, ze Smíchova si vypůjčil dvě hráčky a takto posílen odjel jako historicky první český mistr do Nizozemí na finálový turnaj poháru mistrů.

Mezinárodní medaile

Bronzová medaile, kterou z juniorského mistrovství Evropy v belgických Antverpách přivezl v roce 1996 výběr trenéra Petra Klepetka, zůstává dosud největší trefou českého korfbalu do mezinárodního terče. Jak rostl a sílil korfbal v Čechách a na Moravě, tak rostlo jeho jméno v Evropě i ve světě. Po šestém místě na MS v Indii přišel bronz z Antverp, po něm čtvrté místo v Evropě mezi seniory z nedávného turnaje v portugalském Estorilu. Reprezentační týmy patří k tomu nejlepšímu (a také nejdražšímu), čím se korfbal muže chlubit.
Dnešní datum: 2015 Svátek má: Počet návštěvníků

Tréninky

Žáci
Útery 14:30 - 16:00 Šenov
Čtvrtek 13:45 - 15:00 Šenov

Senioři
Pátek 16:00 - 17:00 Havířov - Šumbark

Kontaktní informace

Adresa
Korfbalový klub KC -ZŠ Šenov
Václavovická 566
Šenov 739 34
IČO: 1303686

Kontaktní osoby
Osoby

Všechna práva vyhrazena 2009 - 2015 © Korfbalový oddíl | Administrace